Szósta edycja Akademii Logistyki DHL Global Forwarding zakończona sukcesem.

2017-06-14

Szósta edycja Akademii Logistyki DHL Global Forwarding zakończona sukcesem.

DHL Global Forwarding - globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group – już po raz szósty zorganizował, dla przedsiębiorców z całej Polski, Akademię Logistyki. Spotkanie to zostało poświęcone zagadnieniom związanym z praktycznymi konsekwencjami zmian przepisów unijnych w zakresie prawa celnego, które obowiązują od 1 maja 2016 r., a także tematowi Krajowej Administracji Skarbowej oraz wartości celnej towarów.

Szóstą Akademię Logistyki DHL Global Forwarding otworzyło wystąpienie pana Piotra Pogorzelskiego, Zastępcy Dyrektora Departamentu Ceł w Ministerstwie Finansów, dotyczące najważniejszych zmian w przepisach celnych wprowadzonych w 2016 roku. Ekspert omówił istotne zmiany w systemach operacyjnych, a także przedstawił rozwiązania przejściowe. Wskazał również na konieczność ponownej weryfikacji pozwoleń, w tym Upoważnionego Przedsiębiorcy (AEO), podkreślając, iż DHL Global Forwarding, jako pierwsza firma w Polsce pozytywnie ukończyła proces odnowienia Certyfikatu Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO w marcu br. W trakcie spotkania przedstawione zostały również praktyczne aspekty wprowadzenia Krajowej Administracji Skarbowej, ze wskazaniem gdzie i w jaki sposób należy załatwiać sprawy podatkowe i celne po 1 marca 2017r.

W ostatniej części spotkania słuchacze mili możliwość wysłuchania prelegenta z Ministerstwa Finansów, pana Mariusza Misztela, Radcy Ministra, w temacie wartości celnej towarów. Jej prawidłowe ustalenie jest niezwykle istotne, gdyż ma bezpośredni wpływ na określenie należności przywozowych większości towarów importowanych do Unii Europejskiej. Omówione zostały aspekty teoretyczne – m.in. wszystkie metody ustalania wartości celnej oraz aspekty praktyczne poruszane podczas dyskusji i pytań zadawanych przez uczestników. Ta część spotkania pozwoliła przygotować uczestników do posługiwania się określonymi sposobami ustalania wartości celnej towarów oraz przyczyniła się do uzyskania nowej i pogłębienia posiadanej już wiedzy.

 „Cieszymy się, że przy współpracy z najlepszymi ekspertami w Polsce możemy zapewnić naszym klientom dostęp do najnowszej wiedzy, która pozwala zrozumieć obecne i nadchodzące zmiany w przepisach prawa. Jako lider czujemy się w obowiązku, aby zagwarantować naszym partnerom biznesowym nie tylko doskonały serwis i szeroki wachlarz usług ale także możliwość spotykania się z wybitnymi ekspertami na naszych Akademiach Logistyki, tym samym wspierając ich w rozwoju oraz realizacji codziennych zadań. - podsumowuje Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.

W przeprowadzonej ankiecie uczestnicy bardzo wysoko ocenili merytoryczną wartość spotkania, a także wszyscy wyrazili chęć udziału w kolejnych edycjach Akademii Logistyki DHL Global Forwarding. Zarówno ten fakt jak i rekordowa liczba uczestników tej edycji Akademii Logistyki potwierdzają, że obrany przez firmę kierunek i sama koncepcja Akademii Logistyki DHL Global Forwarding były bardzo trafione.

wróć do spisu